NordTax

Odzyskaj podatek

  [pełna treść]
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Jubira F.H.U. moich danych osobowych w celach przesyłania informacji handlowych drogą elektroniczną, w szczególności na potrzeby przygotowania dla mnie przez Jubira F.H.U. oferty na odzyskanie podatku. Zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych jest Jubira F.H.U. z siedzibą w Sosnowcu oraz że udostępnienie danych jest dobrowolne. Mam prawo wglądu do treści danych oraz żądania ich poprawienia bądź usunięcia.

Zwrot podatku z Norwegii

O zwrot podatku ubiegać może się każdy, kto pracował legalnie na terenie Norwegii. Rozliczenie powinno zostać wysłane do norweskiego Urzędu Podatkowego w terminie do 30 kwietnia (niezależnie czy jest realizowane na podstawie Selvangivelse lub Tax Return). Istnieje możliwość wydłużenia terminu o 1 miesiąc, należy wtedy powiadomić o tym fakcie Urząd Skarbowy w Norwegii.

Możliwe jest rozliczenie z norweskim Urzędem Podatkowym po wymienionych wyżej terminach, nawet do 3 lat od momentu zakończenia pracy na terenie tego kraju.

Termin otrzymania zwrotu podatku

O terminie otrzymania zwrotu podatku decyduje norweski Urząd Skarbowy. Rozliczenie podatku następuje zazwyczaj w wybranych miesiącach (w 2011 roku były cztery takie terminy), zwykle jest to jednak czerwiec lub październik.

Odwołania od decyzji urzędu

Odwołanie do urzędu w sprawie dokonanych rozliczeń można terminowo złożyć do 6 tygodni od momentu wystawienia decyzji podatkowej. Czas oczekiwania wynosi wtedy maksymalnie 3 miesiące. Po upływie roku można wnosić prośbę o zmianę naliczenia podatku, jednak czas oczekiwania może w takim przypadku wynieść nawet 1,5 roku. Odwołania można składać maksymalnie do 5 lat wstecz.

Rozliczenie elektroniczne

W trosce o najwyższą jakość usług, nasze biuro najczęściej składa zeznania podatkowe do urzędu drogą elektroniczną (za pośrednictwem systemu MinID). Korzystanie z tej opcji pozwala na szybkie i sprawne rozliczenie podatku, a co najważniejsze, daje możliwość stałego monitorowania  postępu sprawy.

W celu złożenia elektronicznego zeznania pomagamy naszym klientom w uzyskaniu tzw. pin-kodów, które umożliwiają logowanie się do systemu. Tego typu rozliczenie pozwala na:

  • natychmiastowe przekazanie zeznania do urzędu
  • wgląd w poprzednie decyzje urzędu, dzięki czemu możemy precyzyjniej oszacować zwrot podatku, biorąc pod uwagę na przykład zaległości podatkowe
  • przedłużenie terminu złożenia zeznania podatkowego
  • złożenie ewentualnej skargi do urzędu, co znacznie przyspiesza procedurę